czwartek, 9 lutego 2017

Mężczyźni - których lepiej unikać i nie wchodzić z nimi w związki

Typy mężczyzn, których lepiej unikać w związkach


Nie jest łatwo znaleźć odpowiedniego partnera do życia. Na pierwszy rzut oka może wydawać się kochający i wspaniały, a potem okazuje się, że to destrukcyjny typ, który kamuflował się dopóki cię nie zdobył. A jak już zdobył - spadła mu maska i z kochającego romantyka zmienił się w psychopatycznego sadystę. Marzące o zgodnym, trwałym, opartym na zaufaniu związku kobiety, często wpadają w sidła toksycznych typów, którzy najpierw rozkochują ją w sobie tak, że kobieta czuje się wyjątkowa i kochana, a potem ta ślepo zakochana i w różowych okularach kobieta widzi tylko zalety typa w którym się zakochała, a nie dostrzega jego wad. Toksyna zaczyna się sączyć i zabijać... ale kobietę. Bo on ma się dobrze.

Toksyczny związek


Nim w taki związek kobieta zaangażuje się, to nie ma pojęcia jak bardzo jest destrukcyjny. W momencie, gdy zaczyna dostrzegać, że jest w nim coś nie tak, to bywa że ucierpiała już na tym jej psychika i poczucie samoakceptacji. W toksycznej relacji kobieta czuje się bezwartościowa, nieatrakcyjna, poniżona, udręczona, zaniedbana ze zniszczonym poczuciem własnej kobiecości i poczuciem, że nic ją dobrego ani w tym związku, ani w ogóle w życiu już nie spotka, bo na to nie zasługuje. W takich sytuacjach może pomóc tylko psychoterapia (rebirthing), bo bywa, że sama kobieta nie wie jak sobie z tym poradzić. Nic nie działa na poprawę sytuacji, rozmowy z partnerem nie skutkują, a zamiast zmieniać się na lepsze to partner zaczyna jej wmawiać, że to ona jest zła, że to wszystko, co złego dzieje się w związku jest właśnie przez nią. 

Jeżeli kobieta choć trochę jest świadoma tego, co w związku się dzieje, to potrafi z tej sytuacji wyjść, bo nie można pozwolić na to, aby związek niszczył. Jeżeli czujesz, że związek z mężczyzną zabija w tobie kobiecość, poczucie wartości i siłę do działania, to lepiej jest zastanowić się, czy ten związek z tym mężczyzną jest do uratowania, czy lepiej z niego zrezygnować i znajomość zerwać by oszczędzić sobie cierpień i rozczarowań. Trzeba zdać sobie sprawę, że wyrwanie się z takiego toksycznego związku nie jest łatwe. Toksyczny związek jest jak narkotyk i można się od tkwienia w nim uzależnić, a takie uzależnienie sprawia, że mimo iż wiesz, że jest dla ciebie zły, to jednak w nim jesteś. Rezygnujesz z marzeń i nadziei, że może być lepiej i że jesteś warta czegoś lepszego. Boisz się odejść, boisz się zmian i boisz się samotności. Wiesz, że związek jest bez przyszłości, ale wzajemna od siebie zależność nie pozwala na zerwanie. Tracisz więc nadzieję na jakąkolwiek zmianę i wiarę w lepsze jutro, niszczysz sama siebie robiąc wszystko, co chce partner, a to pozbawia cię samodzielności i możliwości do samodzielnego podejmowania decyzji. A ukochany mężczyzna potrafi to dobrze wykorzystać i dzięki temu ma nad tobą władzę. Aby się mu przypodobać - robisz wszystko to, co chce i kiedy chce nie mając prawa do własnego zdania. 

Typy mężczyzn jakich lepiej unikać i nie wchodzić z nimi w związki


Były

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki - jak mówi przysłowie. Nie wraca się do przeszłości, ale w tym wypadku sprawa nie jest jednoznaczna. Czasem po prostu warto dać szansę "byłemu" - jeśli z tego związku są dzieci. Warto pamiętać, że rodzina powinna być razem, jeśli "były" nie był nałogowcem i jeśli związek rozpadł się z błahego powodu. Bywa, że rozstanie przyczyniło się do pewnych rokujących dobrze przemyśleń i dlatego warto spróbować. Jeśli "były" był typem opisanym poniżej - nie radzę próbować. Lepsze jest rozstanie.

Cham


Gburowaty, prostacki, niegrzeczny, nietaktowny i źle traktujący kobiety. Może do ciebie nie odnosić się źle, ale zrobi ci wstyd wszędzie, gdziekolwiek pójdziecie. Ciągle narzeka na wszystkich i na wszystko, nie daje napiwków w restauracjach, źle się odnosi do ludzi, których spotyka, pierwszy się pcha do windy - nawet gdy kobieta jest obok niego. Niby cię dobrze na razie traktuje, ale to tylko pozory...  

Cierpiętnik

Tajemniczy, piękny, zamyślony, typ zadumanego romantyka, którego oczy spoglądają tęsknie w dal... Potrafi pięknie śpiewać, pisać wiersze i grać na instrumentach. Nie sposób mu się oprzeć, bo roztacza wokół siebie magiczny krąg jakiejś tajemnicy, którą kobieta chce odkryć. I każdej wydaje się, że ona to zrobi (choć poprzedniczkom nie udało się do tej pory i cierpiętnik jest sam). Kobiety kręci, jeśli widzą rozdartego, targanego cierpieniami duszy romantycznego inaczej mężczyznę. Nie zdają sobie sprawy, że niedługo same zaczną żyć jego cierpieniami i rozdarciami wpadając w sidła cierpień. Tortury jego duszy - staną się twoimi torturami i rozdarcia jego staną się twoje. Zatracisz poczucie własnej wartości, bo utopi się w jego cierpieniu, którego mu nie odejmiesz, bo w żaden sposób nie uda ci się go uszczęśliwić. Wszystko co zrobisz będzie nie takie i nie tak i nie dasz rady - choćbyś się starała jak możesz, bo tak naprawdę, to on tego wcale nie chce.

Duże Dziecko - wieczny student

Dobija do 40, 50, 60-tki i nie opuszczają go poczucie humoru, zdolność do rozbawienia najbardziej drętwego towarzystwa i skłonność do wygłupów. Gdziekolwiek jest - jawi się jako dusza towarzystwa i imprezy bez niego są nudne. Każda kobieta chce tak wesołego towarzysza życia, bo każda chce się dobrze bawić i spędzać miło czas. No poprostu konie z nim można kraść i właśnie to ty chcesz z nim to robić. I taki inteligentny, studiuje kilka kierunków na raz, ciągle coś zmienia, rozpoczyna i nie kończy... Różowe okulary przez które patrzysz na takiego typa spadają w momencie założenia związku i zamieszkania razem, bo życie we dwoje, to nie tylko zabawa i imprezowanie, ale podjęcie różnych obowiązków, do których ten typ nie dorasta po prostu. Jeśli chcesz związku z tamim mężczyzną - to musisz być pewna, że podejmie te obowiązki i dorośnie do życia we dwoje zachowując się poważnie, gdy taka zajdzie potrzeba.

Furiat - wybuchowy i kłótliwy

Nigdy nie wiadomo jak zachowa się w danej sytuacji. Nie wiesz co myśli i czuje, bo raz jest na tak, a drugi raz na nie. Krzyczy, wybucha, obraża cię przy znajomych, a zdarza się, że nie patrzy gdzie jesteście i wydziera się na ciebie przy obcych, na ulicy, w sklepie czy gdziekolwiek go najdzie. Bywa, że cię obraża i ośmiesza przy znajomych, albo tylko wtedy, gdy jesteście sami - by nikt nie słyszał. Potrafi na ciebie wyskoczyć znienacka i atak jest na początku delikatny, ale przybiera na sile w miarę rozkręcania się jego furii. Krytykuje twój wygląd, poniża, czepia się wszystkiego, tego co robisz, tego czego nie robisz i zawsze jest to oczywiście nie tak jak powinno być wedle jego przekonania i myśli. Jesteś jak na minie wybuchowej, bo nie wiesz kiedy wybuchnie i dlatego unikasz z nim jakiejkolwiek konfrontacji ciągle mu ustępując, rezygnując z siebie i tego czego pragniesz. Bo przecież on jest twoim bóstwem i a nuż uzna cię za jego ideał... Dlatego jest to dla ciebie nie lada wyzwanie i zrobisz wszystko, by tak było. Niestety nigdy tak nie będzie i ten typ zawsze wytknie ci twoje wady w chamski i obcesowy sposób. Na każdym kroku widzi powód do kłótni i z tym typem nie ma możliwości partnerskiej rozmowy. To on ma zawsze rację a ty masz po prostu słuchać.  

Karierowicz - pracoholik

Kariera jest dla niego najważniejsza i dlatego bardzo dużo pracuje - nawet do domu przynosi swoją pracę, dlatego nie ma czasu dla rodziny, ciągle cię zaniedbuje i czujesz się niepotrzebna. Jak macie dzieci, to też czują się zupełnie niepotrzebne. Dla niego ważne jest tylko to, co on robi i to ty powinnaś mu usługiwać w tym co robi, bo przecież on to robi dla ciebie, aby się lepiej żyło (gdy założy z tobą związek, a potem rodzinę). Tak naprawdę, to robi wszystko dla siebie i dla swojej kariery. A gdy już osiągnie sukces, to na pewno wymieni cię na nowszy model, bo nie będziesz już do niego pasować. Są kobiety, które potrafią całkowicie poświęcić się dla jego kariery, ale co to za życie, jak idzie się przez nie samotnie i nie ma na kogo liczyć. Nawet jak rodzisz, jesteś w szpitalu, ciężko zachorujesz, to on nie ma czasu, bo ma "ważne sprawy". Nie zrezygnuje z kariery dla ciebie, bo jest uzależniony od pracy, która jest jego nałogiem, nie może bez niej żyć. Nie licz na to, że zrezygnuje z pracy dla ciebie. Lepiej trzymaj się od karierowicza z daleka.  

Kontroler 

Zawsze kontroluje i sprawdza nie tylko twój kalendarz, ale telefon, maile, sms-y. Nie pozwala na robienie rzeczy, na które on się nie zgadza, ale nawet gdy się zgodzi, to musi doglądać wszystkiego, sprawdzać, podglądać. Nie możesz być samodzielna, nie możesz podjąć żadnej samodzielnej decyzji, a jeśli już - to taką o jakiej on zdecyduje. Nie możesz mieć wolnego czasu tylko dla siebie, bo nie wolno ci go spędzić tak jak chcesz. To on ci planuje czas i to co będziesz robić, albo czego ci nie wolno robić będąc z nim. 

Kryminalista - zły chłopiec

Do więzienia można trafić z różnych powodów i nie każdy kto siedział w więzieniu jest złym i zepsutym człowiekiem. Należy się wystrzegać takiego typa, któremu takie pobyty w więzieniu zdarzają się często, bo taki typ nie jest typem dla ciebie. Kobiety lecą do złych chłopców jak muchy do ognia i jeśli ty będziesz jedną z nich, to w płomieniach ognia zginiesz. Nie poskromisz i nie zmienisz złego chłopca, ani nie odkryjesz jego "tajemnicy" - gdzie chodzi i z kim i ile zarabia. I to cię pociąga, by się tego dowiedzieć, bo to co tajemnicze - najbardziej jest pociągające. Masz poczucie, że tylko ty się tego możesz dowiedzieć, ale mylisz się. Nigdy się tego nie dowiesz. Uciekaj, bo gdy zignorujesz takie ostrzeżenie - będziesz dzielić jego los i "siedzieć" razem z nim. Nawet jak pozostaniesz "na wolności".

Nałogowiec - uzależniony

Różne są nałogi, ale wszyscy nałogowcy to bomba z opóźnionym zapłonem. Jak nie piją są wspaniali, czarujący i sympatyczni. Nikt nie posądza ich, że są od czegoś uzależnieni, bo nic na to nie wskazuje. Jak tak wspaniały facet mógłby cię uderzyć, albo wpaść w furię zazdrości i zachowywać się agresywnie... Tłumaczenie, że ty go zmienisz i on się poprawi, zerwie z nałogiem - jest dziecinne i takie twoje... A przecież dobrze wiesz gdy coś jest nie tak. Nałogowcy kochają swój nałóg i to, co możesz zrobić - to szybko uciekać, bo jeśli nałogowiec sam nie chce się zmienić, to ty nie zmienisz go nigdy.

Maminsynek

Na początku znajomości z maminsynkiem - nawet fajnie to wygląda, bo ci się wydaje, że jak szanuje matkę, to będzie szanował i ciebie. Jest dla matki uroczy, troszczy się o nią, pyta o każdą rzecz, którą ma do zrobienia, bo to matka decyduje w tym układzie. Nawet ciebie matce pokaże, bo ona musi zdecydować, czy jesteś dobrą partią dla jej syna czy nie, a on ciągle cię z matką porównuje i w niczym się jej nie sprzeciwia. Dzień zaczyna od telfonu do matki i tak parę razy dziennie "konsultują" ze sobą różne rzeczy. Piszę w cudzysłowiu "konsultują" bo tak naprawdę, to matka ma tu decydujący głos. Ty dla jej syna masz być miła, gospodarna i usługiwać mu we wszystkim, ale nie wyobrażaj sobie, że jest dobrze, bo nie jest. Budzisz niechęć i popłoch u matki i jej synka, ale pamiętaj, że to mama będzie dla niego najważniejsza. Zawsze. I nie myśl sobie, że się coś zmieni, bo maminsynek liczy się tylko ze zdaniem swojej matki. Ona jest największym autorytetem i to ona mu urządza mieszkanie i wychowuje dzieci. Jest od matki uzależniony, matka jest najważniejsza, a jeśli wybuchnie konflikt, to on nigdy nie stanie on po twojej stronie.

Manipulant - maniak

Manipulant jest nieszczery i ciągle kłamie i oszukuje. Robi wszystko, aby dostać to, czego chce i pragnie, toteż od razu ci wyzna, że cię kocha i że jesteś kobietą z którą chce się zestarzeć. Manipuluje twoim zachowaniem i uczuciami, myśli tylko o sobie i o swoich korzyściach, dlatego kombinuje i będzie chciał przejąć kontrolę nad twoim życiem! Aby osiągnąć to, będzie dążył do tego małymi kroczkami, toteż czy mu się uda zależeć będzie od twojej postawy i uległości. Manipulant sprawia miłe wrażenie i będzie cię obsypywać prezentami w jego stylu, aby móc decydować o twoim sposobie ubierania się, odżywiania i życia w ogóle. Spróbuje też przejąć władzę nad tym z kim się spotykasz i z kim przyjaźnisz.

Narcyz 

Jego potrzeby są na pierwszym miejscu i chce być zawsze najważniejszy w związku. Typowy "pępek świata", który uważa się za najmądrzejszego, najlepszego, a w związku to po prostu istne cudo i ideał. To ty masz o niego dbać i się nim opiekować, schlebiać mu i chwalić, doceniać, spełniać jego wszystkie zachcianki i irracjonalne pomysły. Masz go uwielbiać i ciągle podziwiać, bo sam siebie postrzega jako najjaśniejszą gwiazdę na niebie. To jego potrzeby zawsze są na pierwszym miejscu i nie łudź się, że z nim wypracujesz jakiś kompromis, albo że on coś zrobi dla ciebie. A jeżeli już coś zrobi, albo przyniesie ci kwiaty, to tylko dlatego, aby pokazać, jaki jest wspaniały i rycerski i ile dla ciebie robi. I zawsze musi mieć publiczność bo to nieuleczalny egocentryk.

Nielubiący kobiet

To typ bardzo często spotykany, często samotny. Nawet jak zdarzy się, że jest w związku z tobą, to na pewno daleko ci do ideału. No bo przecież to ty go chcesz, to on z tobą jest, ale nie czarujmy się, to zwykły szowinista i mizogin. Zawsze pokazuje swoją wyższość, klepie po pośladkach lub podszczypuje, a jego dowcipy są rubaszne i ordynarne. Nienawidzi kobiet, toteż kobiet używa wyłącznie do tego, aby spełniały jego zachcianki. ch. Kobieta u jego boku ma spełniać jego zachcianki i jeśli jakimś cudem z którąś się zwiąże, to na pewno po to, by mu usługiwała. Jeśli zwiążesz się z takim mężczyzną, to nie wytrzymasz jego krytycznych uwag pod swoim adresem i wyzwisk pod adresem wszystkich innych kobiet na świecie. Zawsze ma swoje zdanie na każdy temat i głośno je wypowiada nie znosząc sprzeciwu. Wszędzie gdzie pójdzie narobi zamieszania, bo jeśli czegoś nienawidzi, to głośno o tym mówi, ale nie znaczy że nie robi tego, co krytykuje. A jak mu o tym powiesz, to usłyszysz jaka głupia jesteś.

Nielubiący dzieci i nie mający z nimi kontaktu

Rozwiedziony, z przeszłością, posiadający dzieci z poprzedniego związku z którymi nie ma kontaktu. Nie chce spotykać się z dziećmi i nie cierpi wcale z braku z nimi kontaktu i robi uniki przed kontaktem z dziećmi nie płacąc na nie alimentów. W ogóle, jeśli mężczyzna jest samotny, nie ma dzieci, a dobija 50-tki, to raczej nie planuje już mieć dzieci i wybij je sobie z głowy jak z nim będziesz. A jeśli uda się z tego związku jakieś dziecko przywołać na świat, to ty z tym dzieckiem zostaniesz, bo on będzie miał tysiąc innych spraw poza domem do załatwienia i nie będzie miał czasu aby ci pomóc. No cóż... czy chcesz być z takim typem - decyzja należy do ciebie.

Nieszanujący matki

Bardzo źle się o matce wyraża, nie szanuje jej, nie rozmawia z nią i nie utrzymuje z nią kontaktów. A jeśli już z matką rozmawia, to ciągle się z nią kłóci, krzyczy na nią i robi wszystko by ją ośmieszyć. Nawet gdy matka jest chora - to złości się, że zrobiła to specjalnie bo chce go zmusić, aby się nią zajął. Irytuje się na każdą formę pomocy matce. I tak cię potraktuje w przyszłości i nie myśl, że będzie inaczej bo teraz cię kocha. Jak zaczną się kłopoty wymagające jego zaangażowania, to na pewno się wykręci, a jak zachorujesz, to nie poda ci szklanki wody. Potraktuje cię tak, jak traktuje swoją matkę.

Ofiara losu - nieudacznik

Bez przerwy na coś narzeka bo jest urodzonym pesymistą. W związku czuje się gorszy i bezwartościowy i uważa, że nie zasługuje na szczęście. Nie chce podejmować decyzji i nie potrafi, a nawet jakby potrafił, to woli jak ty zrobisz to za niego. Ciągle marudzi i narzeka, nic w swoim życiu nie widzi pozytywnego i dobrego. Nie ma celów ani zainteresowań, nie ma nawet hobby, które dało by mu choć trochę radości. Niespełniony artysta z głową w chmurach,  filozof i zakręcony naukowiec - najczęściej bezrobotny, melancholijny malkontent. Zachowuje się tak, jakby to, co najlepsze w życiu zdarzyło mu się dawno temu, jak był młody, a teraz, to już mu się nic nie należy. To ty masz mu zorganizować życie, bo on tego dla ciebie nie zrobi. Potrafi zadbać o siebie, ale po co, skoro to ty zrobisz lepiej od niego i zaopiekujesz się nim. Naprawdę, życie z ofiarą losu nie należy do lekkich. 

Opiekun

Ciągle chce być twoim opiekunem i tak się zachowuje jak rycerz broniący swojej wybranki przed wszystkim i przed wszystkimi. Fascynuje się twoją wrażliwością, bezradnością i delikatnością, bo jest to dla niego wezwanie by mógł się o ciebie troszczyć. Jemu nie zależy na tym, abyś sobie radziła, bo to on chce cię mieć zawsze słabą, bezbronną i wystraszoną, aby cię podtrzymywać i zawsze stoi na posterunku by ci służyć wsparciem i pomocą. Bo bez niego nie dasz sobie przecież rady, bo to on jest tym, kto cię wspiera, to on jest twoim wybawicielem. Przy takim obrońcy, opiekunie i wybawicielu - na pewno się nie rozwiniesz.

Oszust

Podrywał cię zanim jeszcze się rozwiódł. Flirtował, zabiegał, bo przecież żona go nie rozumie, razem już ze sobą nie śpią. Ale nie zdążył ci powiedzieć, że jest żonaty, a ty złapałaś go na tym oszustwie. Oszukał raz, to oszuka i drugi. Zdradził raz, to zdradzi i drugi raz. Okłamał raz to okłamie i następny raz. Puki czas - uciekaj, bo nie zmienisz go i będziesz przy nim tylko cierpiała.

Piotruś Pan

Wygląda na dojrzałego mężczyznę w wieku 30, 40, 50 lat, ale zachowuje się jak 17-to latek. Niedojrzały, egocentryk, skupiony tylko na sobie, swoim wyglądzie, zabawkach, kolegach, robieniu tego, co mu sprawia przyjemność. Nie lubi rezygnować z tego czego chce, ale gdy tego nie osiąga, to wścieka się i złości na wszystkich wokół, jakby to oni byli temu winni. Nie cierpi kompromisów, unosi się, obraża się gdy coś idzie nie po jego myśli i musi być tak, jak on chce. Nie cierpi rozmawiać, szczególnie na trudne dla niego tematy, które mogłyby go odsłonić, zdemaskować. Nawet jak jest w związku - to wolność swoją ceni sobie ponad wszystko i to, co zamierza robić dla własnej przyjemności, bo twoich potrzeb nie uwzględnia. Ogólnie jest rozczulający i każda kobieta z syndromem matki chciałaby się nim zaopiekować. Ale na życie razem - zupełnie się nie nadaje.  

Prawiczek

Dojrzałych mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat i wyżej - bez doświadczeń z kobietami unikaj jak ognia i unikaj jak ognia mężczyzn, którzy nie byli w żadnym związku i takich, którzy mieli bardzo krótkie związki. Mężczyzna taki - wieczny kawaler - ma swoje przyzwyczajenia, schematy, natręctwa, problemy, bywa, że jakieś zaburzenia powodują to, że nie może założyć żadnego związku. Uciekaj.

Posiadacz - właściciel

Jesteś jego i tylko jego i ty o tym masz wiedzieć zawsze. Jesteś jego więc masz być zadbana, wystrojona, zawsze gotowa, masz być jego wizytówką, którą się może pochwalić na imprezie lub przed kolegami z pracy, szefem. To jak wyglądasz - świadczy o nim, więc wytknie ci nawet najmniejszą zmarszczkę i plamkę i ułożony nie tak jak powinien być kosmyk włosów. Zawsze masz stanąć na wysokości zadania, toteż nawet nie próbuj się zaniedbać - nawet jak będziesz leżeć w łóżku z gorączką.

Psychopata

Mówi się, że psychopata nie ma uczuć i działa na zimno. Prawda jest taka, że psychopata ma uczucia i emocje, ale bardzo poblokowane tak, że nie potrafi ich okazywać. Taki typ będzie zawsze dla ciebie zimny emocjonalnie i obojętny na twoją potrzebę czułości, uczuć i bliskości. Nie myśl, że cię zrozumie i okaże empatię, bo zawsze będziesz czuć się niekochaną i niepotrzebną w związku. Nie powie ci o uczuciach, a jego twarz będzie zimną maską bez wyrazu. Nie okaże co przeżywa, co czuje, unika odpowiedzi gdy pytasz, unika rozmów na tematy dla niego trudne, bo o uczuciach, ale potrafi się wzruszyć jeśli chce, byś to zobaczyła. Życie z takim typem może być niezmiernie trudne. 

Romantyk - niepoprawny

Każda kobieta marzy o romantycznym mężczyźnie, aby jej mówił, że kocha sto razy dziennie, przynosił kwiaty i drobne prezenty. Aby ciągle z nią był i trzymał za rękę, ale na dłuższą metę - jest to nie do wytrzymania. Romantyk zamęczy cię swymi wyznaniami, ciągłym byciem z tobą i ciągłym trzymaniem za rączkę. Na początku znajomości jest to nawet fajne, ale potem w życiu taki romantyk okazuje się najzwyklejszym nieprzystosowanym do życia facetem liczącym na to, że samo się w życiu wszystko zrobi.

Sknera - skąpiec

Nigdy ci nie postawi kawy w kawiarni, bo wyznaje zasadę, że "każdy płaci za siebie". Uważa, że jest to bardzo nowoczesne i zawsze będzie dzielił się z tobą rachunkiem na pół. Z każdym groszem się liczy i wybiera to, co najtańsze i co się "najbardziej opłaca". Kwiaty są zbędne i drogie, zaraz zwiędną, więc ci ich nie kupi tak bez powodu. Zdarza się, że chce zabłysnąć i podaruje ci jakiś "cenny" drobiazg, ale jest to wliczone w koszta tego, co przez to chce osiągnąć. Liczy każdy grosz, toteż wyliczać cię będzie z tego, co wydasz na zakupy i zrobi awanturę o każdy wydany niezgodnie z jego planem grosz. Życie z dusigroszem i sknerą jest nie do wytrzymania, bo rozliczać cię będzie nawet z twojej pensji przejmując całkowitą kontrolę nad budżetem domowym.

Utrzymanek

Nie lubi i nie chce, a nawet nie zamierza szukać pracy, bo woli jak to ty na niego pracujesz, jak go utrzymujesz i spełniasz jego zachcianki. Kocha prezenty od ciebie, więc to ty będziesz w tym związku pracować, aby dać mu to, czego on chce. Tak się przyzwyczaił i nie czuje potrzeby do dokładania się do wspólnych wydatków. Jest przystojny i uroczy, toteż przyzwyczaił się, że kobiety mu płacą za to, że z nimi jest - wystarczy jedno jego spojrzenie. Ten typ tak ma i ty tego nie zmienisz. To pasożyt. 

Uwodziciel - nałogowy podrywacz

Miło jest każdej kobiecie, jak mężczyzna stara się o nią i nadskakuje jej. Czuje sie wtedy taka dowartościowana, taka wyjątkowa... Niebezpieczne jest, jak uwierzysz uwodzicielowi, że to co mówi, to najszczersza prawda i zupełnie nie bierzesz pod uwagę tego, że to jest element flirtu, gra, zabawa, w którą on dobrze się bawi. Jeśli flirt potraktujesz bardzo serio, to nie dziw się potem, że cierpisz, a podrywający cię typ ten uroczy, przystojny, inteligentny, szalony, zabawny i taki wymarzony ideał, który chciałaby mieć każda kobieta - już flirtuje z inną. Nawet jak jesteś tuż obok - on nie omieszka podrywać twoją koleżankę, czego ty znieść nie możesz i stąd wieczne kłótnie, ale prezentem, czułym słówkiem, tęsknym spojrzeniem spod przymkniętych oczu ten "słodki drań" potrafi ugłaskać twoje serce. Nie zmienisz go, nie wysilaj się, że zrezygnuje z tego, co kocha najbardziej - czyli flirtu. Bo ten, na pierwszy rzut oka, męski i czarujący typ - ma ogromną słabość do kobiet i nawet na pierwszej randce z tobą - wciąż ogląda się za innymi kobietami. Będzie ci o nich i swoich podbojach opowiadał, komentował urodę każdej koleżanki czym doprowadzi cię do szału zazdrości i cierpienia. Jeśli cię kocha, to spróbuje opanować swoje ciągotki, ale prawda jest taka, że taki typ nie zakochuje się, tylko preferują zauroczenia i płytkie romanse, które nie zagrażają ich wolności. Rozstanie - będzie bardzo bolało, więc lepiej już teraz uciekaj.

Zaborczy - despota - posiadacz

To on wszystkim i wszystkimi rządzi. W domu ma być tak jak on chce i ty masz być taka, jaką on chce cię mieć. Masz się ubierać w to co on chce, mówić to, co on chce i jak chce. Nie cierpi twojej rodziny i koleżanek, więc stopniowo przegoni z domu wszystkich twoich znajomych. Na początku grzecznie cię poprosi o to, by nikt nie zakłócał spokoju w domu, ale potem... Przyzwyczaisz się do tego, że będziesz tylko z nim i nikim więcej i każdy, kto zapuka do twoich drzwi nie będzie mile widziany. Jest o ciebie zazdrosny, jest zazdrosny o twój wolny czas i o to co robisz w swoim wolnym czasie. Taki typ to ontroler - jak chcesz z nim być, to musisz się do tego przyzwyczaić. 

Zagubiony - w depresji

To w pewnym sensie przeciwieństwo poprzedniego przypadku. A więc mężczyzna tak słaby, że nieustannie wymaga twojej troski. Może być nierozumianym przez nikogo artystą klepiącym biedę albo dyrektorem dużej firmy, który żyje w ciągłym stresie i gdzieś po drodze zagubił sens życia.Jego pozycja nie ma znaczenia - on po prostu uwielbia się nad sobą użalać. Tylko że tak naprawdę to on nie chce stanąć na nogi, bo wygodnie mu, kiedy mu matkujesz. No i oczywiście twoim obowiązkiem jest również częste i pełne przekonania wyrażanie współczucia dla jego niedoli. Cóż, jeśli ktoś chce marnować życie na urojone depresje… to jego sprawa. Ale ty nie daj się w to wciągnąć!

Zazdrośnik 

Ciągle jest o ciebie zazdrosny, więc żąda dowodów miłości na każdym kroku, bo wszędzie widzi okazję do zdrady. Kontroluje ciebie, twój czas, sprawdza maile, pocztę, komputer, telefon, oraz to, co robisz w pracy. Nie ufa ci i daje ci to odczuć. 

Żonaty

Między bajki możesz włożyć to, co wygaduje o swojej żonie i okropnym małżeństwie. Kłamie jak najęty i jeszcze chce, abyś mu współczuła jaki biedny jest w tym związku i jaka to okropna kobieta ta jego żona. Jakby tak było, to już dawno by się rozwiódł, a tymczasem nawet nie jest w separacji. Aby ciebie zdobyć - pogrąży się w tych kłamstwach, że nie może od żony odejść, bo dzieci, bo chora, bo biznes... Będziesz niestety tą trzecią. Nie odejdzie od żony.


Podsumowanie


Jeżeli spotkasz kiedyś mężczyznę, o którego musisz starać się, zabiegać, dzwonić do niego, a on cię ignoruje, lekceważy, nie traktuje poważnie - uciekaj przed nim tak, jak przed poprzednikami. Kobiety zwykle wpadają w pułapkę swoich wyobrażeń i imaginacji: wydaje im się, że jak było tak pięknie na randce, to skoro on nie dzwoni, to pewnie ma jakiś ważny powód i nie może, albo zgubił telefon, albo wyjechał w delegację i na pewno zadzwoni jak wróci. Nic bardziej mylnego - bo już najstarsi ludzie mówią, że jak mężczyzna kocha i jak mu na kobiecie zależy, to znajdzie sposób, aby odezwać się do ciebie, zadzwonić, odnaleźć, umówić się, przysłać list, sms, lub znaleźć inny sposób na to aby cię spotkać. Skoro robisz to ty, co powinien zrobić mężczyzna w takiej sytuacji, to nie będzie cię szanował, będzie kłamał i oszukiwał, a ty zafundujesz sobie ogrom stresu i wiele przepłakanych i nieprzespanych nocy. 

Zobacz także artykuł:

Kobiety, których należy unikać i nie wchodzić z nimi w związki

http://rebirthing-joga-oddechowa.blogspot.com/2017/02/kobiety-ktorych-lepiej-unikac.html


Jeśli chcesz pozbyć się toksycznych uwarunkowań w związku
i zmienić życie na lepsze zapraszamy na warsztaty: 


© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: rebirthing-joga-oddechowa.blogspot.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz