czwartek, 31 sierpnia 2017

Louise Lynn Hay

Odeszła wielka Nauczycielka afirmacji - Louise Lynn Hay

Louise Lynn Hay - nauczycielka i propagatorka afirmacji.

30 sierpnia 2017 w wieku lat 90-ciu zmarła Louise Lynn Hay. Louise Hay znana była na całym świecie z publikowanych na całym świecie książek z afirmacjami, z którymi pracuje znakomita większość profesjonalnych rebirtherów (sesje oddechowe z afirmacjami).

Biografia Louise Lynn Hay

Louise L. Hay urodziła się 8 października 1926 w Los Angeles w Kaliforni. Zmarła we śnie w godzinach rannych z przyczyn naturalnaych - 30 sierpnia 2017r w San Diego. 

Urodziła się jako Helen Vera Lunney. Jej ojcem był Henry John Lunney (1901-1998), a matką Veronica Chwała (1894-1985). Jej matka rozstała się z mężem i opiekę nad dziewczynką przejął ojczym. Rodzina Louise była uboga, a jej ojczym był bardzo brutalny i agresywny, toteż była jego ofiarą przemocy. W wieku 5 lat została zgwałcona przez sąsiada, a jej rodzice ją za to zbili, ukarali i powiedzieli, że to była jej wina. Była molestowana przez swojego ojczyma od 10-tego roku życia, a w wieku piętnastu lat musiała porzucić szkołę, ponieważ zaszła w ciążę. W wieku 16 lat urodziła dziecko, które potem oddała do adopcji. Nie chciała przebywać dłużej w domu i wyjechała do Chicago, gdzie pracowała jako służaca i po jakimś czasie wyjechała do Nowego Jorku i podjęła pracę jako modelka. W 1954 roku wyszła za angielskiego biznesmena Andrew Hay i przyjęła jego nazwisko zmieniając też swoje imię. 

Małżeństwo Louise przetrwało ledwie 14 lat, bo jej mąż opuścił ją dla innej kobiety. W tym czasie Louise Hay przeżyła swój pierwszy kryzys i to spowodowało, że zajęła się duchowością. Przystąpiłą do Zjednoczonego Kościoła Religijnej Nauki (United Church of Religious Science). Stała się lektorką i liderką samouzdrawiania metodami afirmowania pozytywnych myśli. W tym czasie zainteresowała się też Medytacją Transcendentalną, której uczyła się w szkole Maharishi Mahesh Yogi - Guru zespołu The Beatles. Prowadziła warsztaty medytacyjne i pisała pierwszą swoją książkę "Ulecz swoje ciało" wydaną w roku 1976. 

Louise Hay w USA byla znana jako Królowa New Age (w tym dobrym wydaniu). Działała w Ruchu Nowego Myślenia (New Thought Movement), który rozwijał się w USA od końca XIX.  Jest autorką poradników samorozwoju i książek motywacyjnych propagujących afirmacje i założycielką wydawnictwa Hay House, które publikuje książki z zakresu samorozwoju, poprawy zdrowia, duchowości, „anielskiej terapii”, feng shui, pozytywnego myślenia, „wodnej terapii”, motywujących afirmacji i biznesu. Była również założycielką fundacji The Hay Foundation i funduszu charytatywnego Louise L. Hay Charitable Fund

Louise Hay założyła i prowadziła w Kalifornii ośrodek terapeutyczny, którego celem jest pomaganie osobom zgłaszającym się w odkryciu i wykorzystaniu pełni potencjału sił wewnętrznych, mających decydujący wpływ na zachowanie zdrowia. Louise Hay czerpała wiedzę z własnych doświadczeń życiowych, kiedy to nieuleczalnie chora na raka, czekając na operację, potrafiła wyleczyć się sama uruchamiając moc drzemiącą w psychice człowieka. Prowadziła warsztaty i prelekcje jak zmienić swój sposób myślenia. W Polsce najbardziej znana jest jej książka "Możesz uzdrowić swoje życie". Została ona przetłumaczona na ponad 30 języków i sprzedana w nakładzie ponad 50 milionów egzemplarzy.   

Główne przesłanie Louise Hay:

"Jeżeli tylko jesteś gotów uruchomić siły swojego umysłu, możesz wyleczyć się niemal z każdej choroby". 

Na przełomie roku 1977/78 zdiagnozowano u niej raka szyjki macicy, z którego to wyleczyła się oczekując na operację (której potem odmówiła) korzystając z refleksologii, diety i oczyszczania poprzez lewatywy, akty przebaczenia i afirmacje. W 1980 roku wróciła do rodzinnej Kaliforni, a dzięki swej książce z 1984 r. „Możesz uzdrowić swoje życie” (You Can Heal Your Life) - stała się sławna na całym świecie. W roku 1988 wydała też rozszerzoną wersję swojej pierwszej książki.


Alternatywna metoda samoleczenia Louise Hay


Metoda samoleczenia Louise Hay (znana jest także jako duchowe uzdrawianie metodą Louise Hay, Hay L.L. metoda, leczenie chorób somatycznych siłami umysłu wg L.L. Hay, samouzdrawianie metodą L.L. Hay, siła umysłu w leczeniu chorób somatycznych metodą Hay). Jest to model terapii samoleczenia opracowany przez Louise Hay, którą to metodą uleczyła się z raka szyjki macicy podczas 6-cio miesięcznego oczekiwania na operację. Metoda Louise Hay to uruchomienie własnych sił psychicznych i pozytywnego myślenia. 

Pozytywne myślenie - to wyzbycie się negatywnych myśli na swój temat z własnej psychiki i uruchomienie potencjału tych wewnętrznych sił, które pomagają w wyzdrowieniu. Metody Louise Hay używają terapeuci uzależnień i rebirtherzy.


Metoda Louise Hay - koncepcje i założenia


Dzięki działaniu Uniwersalnego Boskiego Umysłu czy też Nieskończonej Boskiej Inteligencji - każda osoba, która ma tego świadomość może uzdrowić się z wszystkich chorób.

Dzięki własnej świadomości działania Boskiego Umysłu i siłom psychiki, odkrywaniu Prawdy płynącej z tego Umysłu, intuicji i sile duchowej można zostać przekazicielem Prawdy. Jest to możliwe dla tych, którzy pozostają w bliskim kontakcie z Boskim Umysłem. Louise Hay przekazuje taką Prawdę i w swoich książkach formułuje założenia, że wybierany przez człowieka wzorzec myślowy determinuje napotykanie osób określonego typu w życiu oraz wywołuje określone urazy i choroby somatyczne. 


Wzorce myślowe przyczyną chorób i dolegliwości


Louise Hay wymienia listę chorób i dolegliwości, których przyczyną są wewnętrzne „negatywne wzorce myślowe”. W ponad 90% - 95% chorób przyczyna ich powstania leży w psychice. W książkach autorka przedstawia listę problemów zdrowotnych, których przyczyny leżą we wzorcach myślowych i podaje technikę, dzięki której można je osłabić, zmienić, a nawet się ich pozbyć. Najlepszą techniką polecaną przez Hay są afirmacje.

Afirmacje - to formułowane (intensywnie myślane, zapisywane i/lub wypowiadane z przekonaniem) pozytywne stwierdzenia na swój temat, na temat swojej wartości, akceptacji siebie, swojego ciała, stosunku do ludzi, swojego życia, pracy i całego otoczenia. 

Myśl jest twórcza, cokolwiek powiesz lub pomyślisz, stanie się to rzeczywistością”. 

Aby się uzdrowić należy zmienić swoje myślenie, medytować, modlić się, oczyszczać jelita, zdrowo się odżywiać i uczyć poszerzając swoją świadomość.

Medytacja. „Jest mnóstwo szkół i książek traktujących o sposobach medytacji. Bez względu na to, jak i kiedy zaczniecie, w końcu znajdziecie metodę najlepszą dla siebie. Ja zazwyczaj po prostu siadam spokojnie i zadaję pytanie: „Co rzeczywiście powinnam wiedzieć?” Pozwalam nadejść odpowiedzi, jeśli zechce przyjść. Jeśli nie – wiem, że przyjdzie innym razem. Nie ma dobrego lub złego sposobu medytacji”.

Modlitwa. „Proszenie o to, czego się pragnie, wybaczanie, otwartość na Ducha Bożego, akceptacja, poddanie się”.

Wizualizacja. Polega na dosłownym wyobrażaniu sobie zmiany, np. rozpadu guza nowotworowego oraz wyobrażanie sobie pożądanych stanów pozytywnych.

Dieta i oczyszczenie, to wpływanie na stan ciała przez stosowanie odpowiednie łączenie żywności, makrobiotykę oraz stosowanie lewatyw i głębokiego płukania okrężnicy.

Lektury poszerzające świadomość, wśród których książki Hay stanowią „zaledwie pierwszy krok”.

Proces leczenia wzmacnia wyrażanie wdzięczności, pisanie afirmacji, medytacja, radość z wykonywanych ćwiczeń, właściwe odżywianie, głośne wypowiadanie afirmacji, śpiewanie afirmacji, ćwiczenia relaksacyjne, stosowanie wizualizacji, wyobraźnia, czytanie i uczenie się. Oprócz tego powinniśmy stosować zioła i ziołolecznictwo, używać witaminy, stosować homeopatię, praktykować jogę, tai-chi, sztuki walki, spędzać aktywnie czas spacerując, jeżdżąc na rowerze, pływać i uprawiać sport. Pomocna jest akupunktura i akupresura, refleksologia, rebirthing i wszelkiego typu terapie, które nam mogą pomóc utrzymać umysł i ciało w doskonałej sprawności psycho-fizycznej.

Publikacje przetłumaczone na język polski.
 1. Możesz uzdrowić swoje życie - 2007 
 2. Lecz swoje ciało - psychiczne podłoża fizycznych dolegliwości i metafizyczne sposoby ich przezwyciężania.  
 3. Pokochaj siebie, ulecz swoje życie: ćwiczenia - 2008 
 4. Medytacje leczące duszę i ciało - 1977
 5. Możesz to zrobić! - nauka afirmacji.  
 6. Malując przyszłość: od tragedii do szczęścia.  
 7. Poznaj moc, która jest w tobie - 2007  
 8. Potęga myśli: odnajdź siłę w sobie: karty.  
 9. Twoja wewnętrzna moc. Poradnik udanego życia dla kobiet - 2008
 10. Życie! Refleksje na temat naszej drogi życiowej - 2010
 11. Pokochaj swoje życie. Nauka skutecznych afirmacji z Louise Hay - 2010


Louise Hay pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Om Namah Śiwaja

Aby rozwijać naukę o oddechu zapraszamy na warsztaty

http://rebirthing-joga-oddechowa.blogspot.com/p/warsztaty.html

© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: rebirthing-joga-oddechowa.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz