środa, 30 października 2013

GURU - jako uzdrawiacze i trenerzy

Fragmenty nauk z wykładów Leonarda OrraLeonard Orr Guru Rebirthingu 

Ruch Rebirthingu przyciągnął, uzdrowił i wyszkolił paru spośród najbardziej intuicyjnych i uzdolnionych uzdrowicieli na tym świecie. Guru czasem siada obok osoby, która jest chora lub cierpi z powodu bólu. Bez słowa, możemy utożsamić się z tą osobą, wziąć na siebie jej ból i chorobę, i wysłać tę chorobę w nicość poprzez naszą aurę i czakramy. To jest uzdrowienie duchowe. Ono często automatycznie odbywa się podczas Rebirthingu. A czasem sam połączony oddech rozpuszcza ból i chorobę.

Cuda uzdrawiania są chlebem powszednim Rebirtherów.

Jednakże niektóre choroby są tak skomplikowane i tak splecione z traumą duszy, że to zabiera wiele miesięcy a nawet lat ciężkiej pracy zarówno uzdrowiciela jak i uzdrawianego, aby osiągnąć uzdrowienie lub zmianę we wzorcu symptomów. Niektóre choroby wymagają także leczenia i wsparcia fizycznego poprzez zioła, czy nawet operację. Masaż zawsze pomaga w efektywnym leczeniu wszystkiego. Prosta moc dotyku działa na wszystko.

Jeśli chodzi o operację, musimy być ostrożni i nie poddawać się im niepotrzebnie. Operacje nie czynią ludzi nieśmiertelnymi, ani piękniejszymi. Można się pozbyć pewnych symptomów poprzez operację, ale one często powracają, jeśli nie uda nam się skorygować ich przyczyny. Musimy uzdrowić naszą duszę, musimy uzdrowić naszą psychikę.

Duchowi uzdrowiciele czasami dokonują duchowej operacji, ale one zwykle nie uzdrawiają nas z naszych wzorców wściekłości.

Jezus jest doskonałym modelem dla wszystkich guru. Jego uczniowie spędzili z nim 3 lata w ciągłym kontakcie, a i tak zdradzili go, gdy presja wydarzeń pokazała, co było w ich sercach. I wszyscy umarli. Jako nauczyciel, Jezus poniósł całkowitą klęskę. Potrzebował ponad 3 lata, aby uczynić swoich uczniów nieśmiertelnymi. On sam spędził 9 lat z Mahavatar Babaji. Idea praktycznego wiecznego Życia, które objęłoby także ciało, nie osiągnęła żadnej popularności wśród Chrześcijan w ciągu ostatnich 2000 lat. Potęga Chrześcijaństwa została zmarnowana w ciągu pierwszego wieku, ale ciągle, od czasu do czasu, jednostki takie jak Jezus odkrywają potęgę Boga i stają się nieśmiertelnymi joginami. Ale muszą wytrwać, uczyć się od swego Rebirthera prowadzącego i nie ustawać w praktyce.

Jezus sam zorganizował sobie ukrzyżowanie, naruszając ego i teologię ówczesnych religijnych przywódców Izraela. Większość współczesnych księży chrześcijańskich ma w swoich sercach tę samą nienawiść, która powoduje, że pragną oni śmierci wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają, włączając w to członków ich własnych kongregacji.

Ja zwykle robię, co mogę, by nie zostać czyimś guru. Ale jeśli ludzie są chętni i skorzy do nauki, to jest wielką przyjemnością ich uczyć i pokazywać im drogę. Można by powiedzieć, że chętnie zostanę guru każdego człowieka, który jest lojalny, wierny, który nie potrzebuje guru, aby się na nim zawiesić (nie wisi na nim). Leonard Orr (wykład)

Om Namah Śivaya


© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: rebirthing-joga-oddechowa.blogspot.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz