piątek, 14 marca 2014

Sentencje o milości, związku i partnerstwie

O Miłości powiedzieli:Jesteś zakochany wtedy, gdy szczęście, bezpieczeństwo i rozwój tej drugiej osoby staje się dla ciebie tak ważne, jak twoje własne.

Prawdziwą miłość cechuje bezwarunkowa akceptacja. Nie tylko jest ona skoncentrowana na innych, ale również daje nam pragnienie akceptacji tych, których kochamy takimi, jakimi są, a nie takimi jakimi mogą być, albo mogą zmienić się w przyszłości.

Skoro tak wielu ludzi szuka w tak wielu miejscach prawdziwej miłości, dlaczegóż tak niewielu z nich szuka jej w tym najbardziej oczywistym miejscu?

Myślę, że dwa rodzaje lęków wstrzymują ludzi od przeżywania intymności i radości trwałego związku. Jeden to lęk, że nikt nie będzie mógł mnie kochać. Drugi to lęk przed niezdolnością by kochać.

Bardziej pożyteczne, korzystne jest rozwiązanie konfliktu niż rozwiązanie wzajemnych stosunków.

Złota zasada szczęsliwego małżeństwa: Jakiekolwiek cechy pragniesz widzieć u współmałżonka - rozwijaj je u siebie.

Nie rozwijajmy nawyków prawdziwej miłości automatycznie. Uczmy się obserwując rzeczywiste sytuacje wzorowe - szczególnie przez oglądanie tego, w jaki sposób nasi rodzice na codzień wyrażają swoją miłość do siebie.

Główna przyczyna rozpadania się małżeństwa, nie jest seksualna lecz werbalna. Szczęśliwym małżeństwem cieszą się te pary, które dzielą się swoimi uczuciami i w których współmałżonkowie mają względem siebie więcej otwartości.

Aby przyjaźń wzrastała i stawała się bardziej intymna, musi być, istnieć poczucie bezpieczeństwa i świadomość tego, że nawet popełniając błędy wciąż na nowo, w oczach swojego przyjaciela nadal będziesz kochany i otrzymasz całkowite przebaczenie.

Jest to zupełnie naturalne, aby chcieć współżyć przed małżeństwem, ale jest to zupełnie oczywiste iż prawdziwa miłość wymaga zawarcia małżeństwa.

W małżeństwie liczy się nie tyle znalezienie odpowiedniej osoby, co stanie się odpowiednią osobą. Jeżeli chcesz mieć królową - musisz być królem. Jeżeli chcesz mieć dobrą partnerkę - musisz być dobrym partnerem.

Posiadanie dużej liczby różnych rzeczy nie jest kluczem do wspaniałej więzi małżeńskiej. Gdyby tak było, to ubodzy ludzie nigdy nie mogliby być szczęśliwi.

Prawdziwa miłość jest twórcza. Szuka okazji i unikalnych sposobów, aby powiedzieć do obiektu swoich uczuć: "kocham cię".

Zawsze starałam się o to, by móc spojrzeć moim córkom w oczy i powiedzieć im, że mam nadzieję, że mężczyźni z którymi będą się umawiać i mężczyźni których poślubią, będą je traktować w taki sam sposób, w jaki ja traktowałem ich matkę. 

Małżeństwo to para niedoskonałych jednostek wchodzących ze sobą w trwały związek. Prawdziwa miłość jest bezwarunkowym oddaniem się niedoskonałej osobie.

Przebaczenie jest wyrażeniem miłości, która podejmuje inicjatywę.

Zaspokojenie seksualne wzrasta i rozwija się w następstwie stałego, trwającego i dojrzewającego zjednoczenia pomiędzy kobietą i mężczyzną.

Zadajcie sobie następujące pytanie: Czy cieszylibyśmy się ze spędzenia wspólnego wieczoru bez żadnego kontaktu fizycznego? Gdyby was to naprawdę nie cieszyło, to wasza miłość nie jest dojrzała.

Prawdziwa miłość przejawia się w gotowości do obrony. Kiedy wiesz, że twój ukochany będzie cię chronił i pośpieszy ci na pomoc - staniesz się bardziej ufająca, otwarta, intymna i troskliwa.

Wielki kochanek to ten, kto potrafi usatysfakcjonować jedną kobietę przez całe życie i kto może być usatysfakcjonowany przez jedną kobietę przez całe swoje życie. Wielkim kochankiem nie jest ten, kto idzie od kobiety do kobiety. Każdy pies to potrafi.

Złota zasada: potraktuję kobietę/mężczyznę na randce w taki sam sposób, w jaki chciałbym, aby ktoś w ten wieczór potraktował kobietę/mężczyznę, którego pewnego dnia poślubię.

Zdrowy związek małżeński jest wspólnotą dawania i brania. Każda osoba potrzebuje wolności, aby być sobą, przystosowując się jednocześnie stale do potrzeb tej drugiej.

Zaufanie nie jest wynikiem jednorazowych randek, lecz rozwija się przez dłuższy czas.

Postawa pozytywna jest bardzo korzystnym czynnikiem w porozumiewaniu. Zachęca ona partner do otwartości, natomiast krytycyzm stanowi przeszkodę zdrowego porozumienia.

Przebaczenie jest olejem wzajemnych stosunków, redukuje tarcie i pozwala ludziom zbliżyć się do siebie.

Jak to możliwe, że tak wiele "poważnych znajomości" jest tak bardzo niepoważnych?

Jeżeli stawianie na swoim jest najważniejszym dla ciebie, możesz osiągnąć kilka osobistych celów, ale po drodze będziesz niszczył wzajemne stosunki. Wzajemne stosunki są budowane przez wzajemne uleganie sobie, a nie przez stawianie na swoim.

Ucz się wyrażać w rozmowie swoje uczucia i swoje myśli. Partnerzy mogą się sprzeczać co do przekonań i ideałów, ale nie mogą przeczyć temu co się odczuwa. Uczucia trzeba tylko zaakceptować.

Jakość twojego życia miłosnego będzie odzwierciedlać jakość twojego charakteru, a charakteru nie da się zbudować w ciągu jednej nocy.

Obecnie wiele ludzi uprawia seks, ale niewielu uprawia prawdziwą miłość.

Prawdziwa miłość literuje się D-A-J. Nie opiera się na tym co można otrzymać, ale jest zakorzeniona w tym, co można partnerowi dać.

Jeżeli myślisz, że spędzisz resztę swojego życia z tą osobą, dobrze będzie, jeżeli uśmiechniesz się na samą myśl o tym.

Powiedział: "Chwileczkę! Stosunek fizyczny jest tylko fizycznym aktem... nie różniącym się od wypicia szklanki wody". Odpowiedziałem: "Jest ogromna różnica między seksem, a piciem szklanki wody. Nie zachodzi się w ciążę w pijalni".

Miłość jest ślepa, gdy nie dostrzegamy całej osoby i nie akceptujemy jej jako takiej. Realistyczna akceptacja człowieka oznacza kochanie go takim jakim jest, a nie takim jakim chcielibyśmy, aby był.

Dość często dwoje ludzi uważa, że ponieważ tak bardzo cieszy ich wzajemne towarzystwo muszą być zakochani. Otóż możesz mieć wspaniałe chwile z szympansem, ale to nie oznacza, że powinieneś go poślubić.

Często mówi się, że jeśli kochasz kogoś, wyrazisz to seksualnie. Prawda jest taka, że jeżeli nie potrafisz wyrazić swej miłości inaczej niż przez seks, to nie jest to prawdziwa miłość.

Tolerancja, znoszenie kaprysów, zdarzającego się zapominania i przykrych nastrojów partnera, oznacza pozwolenie mu na to, by był człowiekiem takim jak ty.

Josh McDowell


Jakkolwiek wiele kobiet wybrało swoich partnerów opierając się na atrakcji seksualnej, badania wykazują, że gdyby miały zrobić to po raz drugi, to umiejętność porozumiewania się byłaby dla nich znacznie ważniejsza. Umiejętność porozumiewania się w związku małżeńskim uzyskuje wyższe lokaty od atrakcji seksualnej, fizycznego wyglądu i osobowości.

Terri Schultz


Kluczową cechą szczęśliwych współmałżonków jest to, że są oni wrażliwi na innych ludzi. Rozpoznają potrzeby, szanują różnice, wczuwają się w uczucia i stawiają siebie w sytuacji tej drugiej osoby.

Ammons i Stinett


Kochanie ciebie jak samego siebie, oznacza słuchanie ciebie tak jak ja chcę być wysłuchany i rozumienie ciebie, tak jak ja chcę być rozumiany. Gdyby każda osoba stosowała tę zasadę w swoim związku, to nasi adwokaci zostaliby bez pracy.

David Augsburger


Powodzenie w małżeństwie to coś więcej niż znalezienie odpowiedniej osoby, zauważyłem, że młodzi ludzie, którym udzielam porad, szukają doskonałego partnera, ale prawie wcale nie zajmują się osobą, którą otrzymuje ich partner.

Elof Nelson


Najszczęśliwsze pary to te, które najwięcej ze sobą rozmawiają. W małżeństwie pojawia się problem alienacji. Wiadomo, że przeciętna para, po jednym roku małżeństwa spędza trzydzieści siedem minut tygodniowo na rzeczowej, osobistej rozmowie - jest to o wiele za mało.

Mark Lee


Miłość jest dojrzała wtedy, kiedy dana para cieszy się byciem ze sobą bardziej niż byciem z kimkolwiek innym. Odkrywają, że cieszy ich robienie wspólnie czegoś, co nie cieszyłoby ich gdyby robili to osobno.

Henry Brandt


Nic dobrego nie zdarzy się w łóżku pomiędzy mężem i żoną, jeżeli dobre rzeczy nie zdarzały się między nimi przed pójściem do łóżka

Większość ludzi chętnie poświęca czas, energię i pieniądze, aby stać się lepszymi partnerami seksualnymi, ale zaniedbuje pielęgnację podstawowych umiejętności troszczenia się, kochania i dzielenia się.

Nie jest możliwe, aby dobra technika seksualna uleczyła słabą więź uczuciową.

William Masters
Virginia Johnson

Jeśli chcesz pozbyć się negatywnych wzorców na temat miłości
zapraszamy na warsztaty jogi oddechowej

http://rebirthing-joga-oddechowa.blogspot.com/p/warsztaty.html

© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: rebirthing-joga-oddechowa.blogspot.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz